השקעות אלטרנטיביות

השקעות אלטרנטיביות

השקעות אלטרנטיביות כשמם כן הן, חלופה להשקעה בדרכים המקובלות כגון תוכניות חסכון, איגרות חוב וכו'. דוגמה להשקעה אלטרנטיבית יכולה להיות קרנות גידור, קרנות הון-סיכון, עסקאות שונות בנדל"ן ונכסים מוחשיים. על מנת להבין לעומק מה עומד מאחורי המושג המעניין הזה, באתר של WeSocial איגדו והגישו לכם את כל ההסברים בצורה הכי ברורה ורהוטה שיש.

השקעות אלטרנטיביות – כדאי להכיר…

ראשית וטוב לדעת שהשקעות אלטרנטיביות נגישות לציבור הרחב ולא רק למשקיעים אקסקלוסיביים. מרביתן, אינן מפוקחות על ידי הרשות לניירות ערך וקיים סף מינימאלי על מנת להצטרף להשקעה. לעיתים קרובות השקעות כאלה מתנהגות שונה מהשקעות במודל המקובל שכולנו מכירים כך שהן הופכות להיות רלוונטיות עבור משקיעים שקוצים לגוון את תיק ההשקעות שלהם. קיימים סוגים רבים להשקעות אלטרנטיביות לאנשים שמאמינים בשיתופיות. על שיתוף משקיעים בטח שמעתם. זוהי דרך נהדרת להשקיע סכום כסף קיים בנכס שלא הייתם יכולים להשקיע בו לבד. בדרך כלל קמות קבוצות משקיעים מסודרות וכל אחד מקבל אחוז מסוים מהבעלות על ההשקעה, לפי הסכום שהשקיע. סוג נוסף של השקעה אלטרנטיבית היא על ידי הלוואות חברתיות ו/או הלוואות לעסקים. בצורה כזו אפשר לחשוב כי המשקיע הוא בעצם סוג של בנק, רק טוב יותר. מי שיש לו כסף "מיותר" יכול להצטרף לקרן השקעות ולקבל נתח מההכנסות. קיימים עוד סוגים רבים של השקעות אלטרנטיביות, כאלה שהמשקיע יכול להוסיף לתיק ההשקעות שלו. לצד היתרונות יש לקחת בחשבון סיכונים שגלומים בהשקעות כאלה להבין האם השקעה כזו מתאימה לי.

למה כדאי להשקיע בהשקעות אלטרנטיביות?

השקעות אלטרנטיביות בדרך כלל מניבות תשואה גבוהה יותר על תיק ההשקעות. אבל היתרון המשמעותי ביותר הוא בכך שהשקעות אלו מתנהגות בדרך כלל בצורה שונה מתיק השקעות רגיל.

שילוב של השקעות כאלו למעשה מפזר את הסיכון ומקטין הפסדים בימים של ירידות במניות.

גיוון התיק ופיזור נכון עושה העבודה.

מסובך או פשוט?

חשוב לזכור שכל עולם ההשקעות ובפרט השקעות אלטרנטיביות דורש מומחיות ומיומנות בסיסית. אם אתם חדשים בתחום, בדקו קודם האם אתם מתחברים לסוג השקעות שכזה, האם זה משתלם לכם ומה בדיוק התועלת מול ההפסד. אם אתם רוצים להיות בטוחים בהחלטה שלכם, התייעצו עם המומחים של  WeSocial, צוות מובחר שלא תמצאו בכל מקום.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]
פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*