הרכבי הנוער האשדודים ״עושים כבוד״ בארץ ובעולם

הרכבי הנוער האשדודים ״עושים כבוד״ בארץ ובעולם

את הקונצרט המיוחד פתח הרכב בראס אקדמא בניצוחו של זוריק אקשטיין בביצוע שש יצירות שונות ומגוונות, על מנת להראות את היכולות הוורסטיליות של בני הנוער שנבחרים בקפידה לייצוג בארץ ובעולם. אם אינכם מכירם את המונחים, חשוב שתבינו כי מדובר בראס הינו הרכב קטן המקביל בגודלו לתזמורת קאמרית ומנגנים בה רק על כלי מתכת, כך שככל שהתזמורת יותר קטנה יש מקום ליותר סולנים.

בראס אקדמא הינו הרכב כלי נשיפה ממתכת בלבד המונה 16-18 נגנים. רק לאחרונה, בסוף אוגוסט ביקרו והופיעו בכיכר האדומה במוסקבה בפסטיבל הגדול של תזמורות הנוער בכלי נשיפה והיו היחידים שהופיעו וזכו, שם קיבלו דיפלומה של ההרכב הכי טוב מבין תזמורות הנוער הייצוגיות עד גיל 18. כמו כן, למחרת הקונצרט החגיגי שהתקיים באשדוד, הוזמנו לכנס ארצי של משרד החינוך בהיכל התרבות בכפר סבא שהיווה מעין פסטיבל שבו מקבלים עידוד, דירוג מקצועי ועוד…

תזמורת הנוער הייצוגית מונה 40 נגנים בגילאי 15-18, בניצוחו של יאיר משיח כאשר כולם בה מנגנים על כלי נשיפה ממתכת ומעץ וכלי הקשה. להבדיל מהרכב הבראס, תזמורת הנוער הייצוגית כולל גם כלי נשיפה מעץ והיא מקבילה בגודלה לתזמורת סימפונית. התזמורת מתכוננת ועושה חזרות במהלך כל השנה שכן בכוונת קונסרבטוריון 'אקדמא' אשדוד להוציא את ההרכב לפסטיבלים ברחבי העולם.

שני ההרכבים – בראס ותזמורת הנוער הייצוגית, נגנו בקונצרט החגיגי תכניות מיוחדות והציגו את התכנים והיצירות שלמדו וצברו מתחילת הלימודים אל מול ההורים הגאים והנרגשים ותושבי אשדוד, אולם זו רק סיכום ביניים שכן לאחר מכן יחלו לעבוד על תוכנית לימודים חדשה לקראת מופע סוף השנה- יש למה לצפות. כמו כן, תזמורת הנוער תיסע השנה באמצע יוני לוינה- אוסטריה, ברטיסלאבה- סלובקיה ומינכן- גרמניה למשך שבוע ימים.

בקונסרבטוריון 'אקדמא' אשדוד לא רק לומדים אלא גם יודעים ליהנות ולתת לנגנים הצעירים חוויות נוספות שמתאפשרות מעצם הרמה הגבוהה של התזמורת. מידי שנה מתגלים פוטנציאל והצלחות רבים ויש ילדים ובני נוער שחווים כמה פעמים נסיעות להופעות וקונצרטים ברחבי העולם- מזכרת טובה וחוויתית מאוד לא רק משיעורים ולימודים שממלאת גם מטרה חברתית, מוזיקלית ולימודית.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*