צהוב

הנמל מגיע לבתי הספר

הנמל מגיע לבתי הספר

השבוע, במסגרת התכנית הבית ספרית "בוקר כיתה", עסקו תלמידי כיתה א' של בי"ס ממ"ד ט"ו החדש בנמל אשדוד. היה זה שיעור מאלף עבור בני העיר הצעירים, על נמל אשדוד המציין 54 שנים לקיומו.

התלמידים פתחו את היום אצל משפחת לסרי, מעובדי הנמל, בארוחת בוקר חגיגית ועשירה. שי בניסטי, אבא של תלמיד מהכיתה, הדריך והסביר לתלמידים על עבודתו בנמל ונתן סקירה כללית על העבודה המורכבת והמגוונת המתבצעת בנמל. בניסטי שילב את הרצאתו המרתקת והמעניינת באמצעות תמונות מההווי בנמל, הציג כלים ואביזרים הפועלים בנמל ועמד על המשימות שהנמל מחויב להן. בהמשך, ביקרו התלמידים במרכז המבקרים של הנמל, הכינו יצירה בנושא נמל אשדוד ובנו דגם קטן של הנמל. לסיום שיחקו הם במשחק זיכרון בנושא הנמל והעבודה בו.

תלמידי בית הספר הנרגשים הודו למש' לסרי היקרה על אירוח ברוחב לב ובמאור פנים, למר בניסטי על הדרכה מיוחדת במינה ולמרכז המבקרים על החומרים המיוחדים. עבורם היתה זו חוויה מכוננת שכן נמל אשדוד הוא מהמוקדים המרכזיים של העיר, הצועד עם אשדוד יד ביד כמעט מיום הקמת העיר, והוא מתקשר לחיי העיר בכל היבט ונושא.

הנמל, הגדול במזרח התיכון, הוא שער הכניסה הימית לישראל, דרכו נכנסים ויוצאים עיקר הסחורות של ישראל ובהם גם נוסעים ותיירים המבקרים בארץ או היוצאים לחו"ל. הנמל הוא גם מקור תעסוקה חשוב ומוקד מרכזי לפעילות כלכלית, התורם לחיי הקהילה ולחיזוק החברה המקומית. לילדים אש חוו בוקר מיוחד, ניתנה ההזדמנות לשאול ולהתעניין, ליצור ולשחק, ללמוד ולהנות. "אין ספק שבוקר זה יישאר חרוט בזכרונם שנים רבות" אומרים בבית הספר.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*

צהוב