במה חדשה באשדוד לתרבות יהודית ישראלית

במה חדשה באשדוד לתרבות יהודית ישראלית

אשדוד ציינה אתמול אירוע מיוחד שכולו אהבה וקרוב לבבות. האירוע עמד בסימן חג ט"ו בשבט כיאה לחג המסמל לבלוב ופריחה ובעיקר חיבור בין אדם לאדמתו ובין שורשי העבר לפירות העתיד. מומלץ לעקוב אחר הבמה החדשה ואחר פורום השולחן העגול המורכב מהגופים שיזמו את הבמה.

רבני ישיבת ההסדר נווה דקלים באשדוד, העלו יוזמה חדשה ומיוחדת שנועדה לחבר את החברה הישראלית לזהות קולקטיבית היוצרת אחדות ושייכות, מתוך חיבור לחייהם העכשוויים במדינת ישראל ובעירנו האהובה אשדוד. רבני הישיבה חברו לחברה העירונית ולארגון צוהר, והקימו את "הבמה לתרבות היהודית ישראלית באשדוד", הפונה לכל המגזרים המרכיבים את החברה הישראלית: דתיים  וחילוניים, צעירים ומבוגרים, נשים וגברים, שהצד השווה להם הינו כמיהה לעיסוק בעולמות תוכן יהודיים.

בדף שפרסמו יוזמי "הבמה לתרבות יהודית ישראלית באשדוד", הם מציינים את ייחודיות המיזם ומציגים את מטרת הבמה כמי שתפעל לחבר בין הישראליות העכשווית, כפי שהיא מתרחשת בחברה, בתרבות ובאומנות, לבין אוצרות הרוח והמסורת רבת השנים של התרבות והיצירה היהודית. "אנו מאמינים" הם כותבים "כי תרבות מעצבת זהות וזהות קולקטיבית יוצרת שייכות ואחדות, ומתוקף אמונה זו, פועלת הבמה לתרבות יהודית ישראלית אשדוד להיכרות כנה ועמוקה עם תכני התרבות וההיסטוריה היהודית, שיש בהן כדי לגשר ולחבר בין חלקיה השונים של החברה הישראלית".

אתמול (30/1/18), בבית אריה קלנג, התקיים אירוע ראשון של "הבמה לתרבות יהודית ישראלית באשדוד", בהשתתפות תושבים רבים ממגזרים שונים ובאווירה חגיגית ומתאימה לט"ו בשבט. חברי פורום "השולחן העגול" (נציגי הגופים השותפים למיזם), דיברו על חשיבותה של במה זו בעירנו, הסבירו את משמעות ט"ו בשבט כחג המציין את חיבור האדם לאדמתו וכפי שמתאר זאת הרב משה צבי נריה זצ"ל, מייסד מרכז ישיבות בני עקיבא, "כפינו ברגבי אדמתה" שפירושו קשר וחיבור חזק של עם ישראל לאדמת ארץ ישראל, ובהרחבה הוא מצביע על קשר אוניברסלי, רחב יותר, בין האדם לאדמתו ובין החברה האנושית למרחב בו היא חיה. הממונה על החינוך מר יהודה פרנקל נכח באירוע כנציג הרשות.

המפגש הראשון עמד בסימן ט"ו בשבט המסמל צמיחה ולבלוב ובאופן סמלי רמז גם על מטרת המיזם שנועד לחבר בין שורשי העץ לפירות האילן, וכיאה לאירוע חגיגי היה גם אומן, גולן אזולאי שהעלה קטעים מהמופע "שתלתם ניגונים" תוך שהאורחים נהנים מערב תרבותי ומשירים וניגונים, מתכבדים בפירות הארץ ומרימים "לחיים" לחיי אחדות העם.

ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי, צירף את ברכתו לברכתם של הרב דוד סתיו יו"ר רבני צהר ושל הרב דויד גבריאלי ראש ישיבת נוה דקלים, החתומים על מיזם "הבמה לתרבות יהודית ישראלית באשדוד" והודה לחברי פורום השולחן העגול: אלעד ביטון – מורה ומחנך בישיבת ההסדר נווה דקלים. ערן כהן – סמנכ"ל צוהר. מיכל שהם – מנהלת מחלקת גני ילדים במינהל החינוך. אורן טאויל– מנכ"ל החברה העירונית.  נעמי אדר הופמן – סמנכ"לית החברה העירונית. תודה למפיק הערב עומר אללי ולבית אריה קלנג, ובראשם האיש היקר אהרון אניג'ר, על שהעמידו את הבית כאכסניה לאירוע ועל העזרה והסיוע.

צילום: תומר כהן

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*