ביצוע החיטוי הפך לחלק בלתי נפרד משגרת הקורונה

ביצוע החיטוי הפך לחלק בלתי נפרד משגרת הקורונה

החזרה המדורגת של המשק לשגרה וההגבלות המשתנות חדשות לבקרים בשל הנגיף, מחייבות היערכות מחודשת, שלא היתה מוכרת עד לפני פרוץ מגיפת הקורונה. השגרה החדשה מתבטאת בחובה לעטות מסיכות, לשמור ריחוק חברתי וגם מתבטא בהגבלה של מספר מבקרים ומתפללים. בנוסף, כחלק מהשמירה על בריאות הציבור, נדרשים מוסדות ציבור, מוסדות חינוך, קניונים ומתחמי קניות – לעמוד בדרישות החיטוי בהמשך להנחיות משרד הבריאות.

רגע לפני שאתם מזמינים שירותי חיטוי, ריכזנו עבורכם 12 טיפים חשובים מאת חברת צוות 3 ניקיון.

1. חשוב לוודא שחברת החיטוי שהזמנתם היא בעל רקע בעיסוק בחומרים כימיקלים.

2. בדקו אם חברת החיטוי מחזיקה בכיסוי ביטוחי על מנת למנוע דאגות מיותרות.

3. מאחר והחיטוי מתבצע על משטחים שונים, רצוי לוודא שחומר החיטוי יתאים לשטח המטופל על מנת לקבל אפקט מירבי. החיטוי יהיה אפקטיבי יותר על משטחים נקיים, כלומר יש לנקות תחילה את המשטח המיועד עד לחיטוי ורק לאחר מכן לחטא.

4. על מנת לנקוט במשנה זהירות, דרשו לקבל הוראות בטיחות בכתב על תהליך החיטוי וכללי בטיחות לפני ביצוע העבודה ולאחריה.

5. יש לוודא כי חברת החיטוי עברה הדרכה והכשרה מתאימה כיצד לטפל בחדר נגוע בנגיף הקורונה ושיש לה את כל אמצעי המיגון המתאימים לביצוע העבודה.

6. על חברת החיטוי לעבוד בכפוף להנחיות המחמירות של משרד הבריאות.

7. יש להכין תכנית עבודה מסודרת עבור טיפולי חיטוי שוטפים מעת לעת, בעיקר כעת, עם ההקלות בסגר.

9. יש לוודא כי חומר החיטוי איתו עובדת חברת החיטוי הוא בעל גיליון בטיחות (msds) תווית ותקן epa.

10. רצוי שלחברת החיטוי שהזמנתם יהיה יעוץ מקצועי של מיקרו-ביולוג לצורך טיפול יעיל ונכון.

11.בחללים סגורים כדוגמת משרדים מומלץ לבצע חיטוי על משטחים בהם נוגעים בתדירות גבוהה (למשל ידיות, שולחנות ומשטחי עבודה) בשימוש עם חומרי חיטוי מאושרים עד לייבוש המשטחים.

12. מהי תדירות החיטוי ? בחללים סגורים כדוגמת משרדים, מומלץ לבצע חיטוי יומי לכל הפחות, על משטחים בהם נוגעים בתדירות גבוהה (כמו ידיות, כפתורים, מתגים, מקלדות, מסכי מגע, מעקות ומשטחי עבודה). אזורים אחרים בהם תדירות המגע נמוכה יותר, מומלץ לחטא פעמיים בשבוע.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]
פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*