ביטוח חיים: מה זה?

ביטוח חיים: מה זה?

פוליסת ביטוח חיים היא הסכם עם חברת ביטוח. בתמורה לתשלומים קבועים שנקראים פרמיות, חברת הביטוח מגנה מבחינה כלכלית על חיי המבוטח על ידי תשלום סכום חד פעמי למוטבים על מות המבוטח, שנקרא "גמלת מוות".

כמה ביטוח חיים יכול להיות שימושי?

ביטוח חיים מוכיח יתרון בעמידה במספר יעדים כלכליים של המבוטח ומשפחתו. הנה כמה יתרונות חשובים נוספים:

 • כיסוי כספי כנגד אובדן חיים, שמוודא שמשפחתכם תוכל להמשיך להתפרנס בהיעדרכם.
 • חינוך הילדים.
 • נישואי הילדים.
 • קניית בית.
 • תשלום חובות.

אלה רק חלק מהיעדים הכספיים שתוכלו להשיג באמצעות ביטוח חיים. חשוב מכך, פוליסות ביטוחי חיים הן גמישות, מה שאומר שתוכלו לייעד את הפוליסה לתמיכה כלכלית בבני משפחתכם, עם הקצאת כספים למטרות ספציפיות.

כמה ביטוח חיים אתם צריכים?

למרות שלא ניתן לייחס ערך כספי לחיי אדם, עדיין חשוב שתעריכו את חייכם במונחים של כלכלת בני משפחתכם ושמירה על עצמאות כלכלית שלהם בהיעדרכם. בתביעת ביטוח חיים, זהו הסכום המובטח וההערכה הכספית של שווי חייכם. חישוב הפוליסה כרוך בשני שלבים:

 • חישוב כל ההוצאות, בין היתר כולל הוצאות משק הבית, הוצאות סגנון חיים והשכלה גבוהה.
 • חישוב התחייבויות עתידיות, כמו הלוואות, שבני משפחתכם יצטרכו לשלם במקרה של מותכם.

ברגע שתחשבו את הסכומים בשני שלבים אלו, תקבלו את ערך חייכם, שהוא הסכום המובטח לפוליסת ביטוח החיים שלכם.

כמה נקודות שחשוב לזכור

אין פוליסת ביטוח חיים אחת שזהה לכל המקרים. פוליסת ביטוח החיים שלכם אינה חייבת להיות כמו פוליסת הביטוח של חברכם, עמיתכם או קרוב משפחתכם. הצרכים והיעדים שלכם שונים, והעדפותיכם האישיות אמורות להשתקף בפוליסת הביטוח שלכם.

כל שמתחילים מוקדם יותר, כך טוב יותר. מכיוון שפרמיות ביטוח החיים נמוכות בגילאים מוקדמים יותר, ומתחילות לעלות ככל שהמבוטח מתבגר.

מומלץ לבחור פוליסה לטוח הארוך. פוליסת ביטוח חיים לטווח הארוך מאפשרת לכם לקבל כיסוי גדול יותר בפרמיה נמוכה יותר.

שיפור יעילות פוליסת ביטוח החיים שלכם. מומלץ להרחיב את הפוליסה הראשית, ולקבל יתרונות נוספים בכפוף לתנאים מסוימים.

ייעוץ מקצועי. אל תהססו להתייעץ עם סוכן מנוסה ומיומן על פרטי הפוליסה, כדי להבין האם היא מתאימה לכם.

איך בוחרים ביטוח חיים נכון?

לאחר שזיהיתם את הצורך לקנות ביטוח חיים, חשוב שתכירו כמה צעדים בסיסיים כך שתוכלו לבחור את פוליסת ביטוח החיים הטובה ביותר מבחינתכם. בחרו את פוליסת ביטוח החיים הטובה ביותר בשלושה שלבים פשוטים:

התייעצו עם יועץ ביטוח

אמנם זה נשמע טריוויאלי, אבל התייעצות עם יועץ ביטוח אמין ומיומן בשלב הראשוני בחיפוש אחר ביטוח חיים הוא צעד חיוני להבטחת מציאת הפוליסה שמתאימה לכם. רוב האנשים אינם בקיאים במכלול המרכיבים של הפוליסות, וזקוקים למומחיות של יועץ ביטוח.

חישוב סכום הכיסוי

יועץ הביטוח יסייע לכם לחשב את סכום הכיסוי הדרוש לכם. הוא יעריך את:

 • מקורות ההכנסה שלכם
 • מספר האנשים במשפחה התלויים בכם
 • החובות וההתחייבויות שלכם.
 • מכלול ההוצאות שלכם, על סמך אורח חייכם.

עם לקיחה בחשבון של שיקולים אלו, ניתן להגיע לסכום הכיסוי הדרוש. יועץ הביטוח יחליט גם מה הפוליסה הטובה ביותר מבחינתכם, שתסייע לכם להשאיר לבני משפחתכם כיסוי מיטבי. אתם יכולים גם לבדוק את הצורך שלכם בביטוח חיים באמצעות מחשבון מקוון, וזוהי שיטה מהירה וקלה לגלות את סכום הפוליסה הדרוש לכם

באופן דומה, אם יש לכם צרכים אחרים, כמו תכנון לחינוך הילדים או נישואיהם, או שאתם מעוניינים להשאיר כיסוי בטוח ספציפי לבת או בן זוגכם, תוכלו לסמוך על היועץ שיחשב את המתמטיקה וימצא פתרון אידיאלי.

השוואה בין פוליסות ביטוח

מכיוון שיש חברות ביטוח רבות בשוק שמציעות מגוון תוכניות, עליכם להיות בטוחים שבחרתם את המתאימה ביותר.

יועץ הביטוח יעשה את שיעורי הבית על ידי השוואה בין פוליסות ביטוחי חיים מחברות ביטוח שונות, על פני פרמטרים רלוונטיים, וימליצו על התוכנית המתאימה ביותר על פי הצרכים שלכם.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]
פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*