בונים על החולות

בונים על החולות

לא רק באשדוד רוקמים תוכניות לבנייה על חלקים מן הדיונה הגדולה בדרומה של העיר. גם במועצה המקומית באר טוביה יש מי שלוטשים עיניהם אל עבר שטחה של שמורת ניצנים לבנייה מאסיבית.

הפורום הציבורי לאיכות הסביבה באשדוד, הנאבק למען איכות חיי תושבי העיר והסביבה, הגיש את התנגדותו הנחרצת לתוכנית שהוגשה לוועדה המקומית בבאר טוביה, לבנייה על חלק משמורת הטבע ניצנים. מדובר בשמורה מוכרזת אשר יזמים מבקשים לשנות את ייעודה על מנת לבנות בה שכונת מגורים בסמוך לקו הדרומי של בתי הקרקע הקיימים ברובע י"ז והמהווים את גבול השיפוט של אשדוד. השטח האמור מהווה את תחילתה של שמורת הטבע ניצנים בגבול שיפוט המועצה האזורית באר-טוביה.

כאמור, הפורום לאיכות הסביבה הגיש את התנגדותו לוועדה המקומית שתתכנס לדון בעניין, עוד השבוע. חברי הפורום מסרו כי בכוונתם לעקוב אחר ההתפתחויות ולעשות כל אשר לאל ידם על מנת למנוע את מה שנראה בעיניהם כמעשה עוולה שיש בו כדי לפגוע אנושות בשמורת טבע מוכרזת עוד משנת 2008, למען העשרת כיסיהם של יזמים. למאבק כנגד הבנייה בשמורה שותפים גם גופים ירוקים נוספים בהם החברה להגנת הטבע ורשות הטבע והגנים.

צילום: בועז רענן

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]
פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*