צהוב

אשדוד אירחה כנס מנהלי איכות סביבה

אשדוד אירחה כנס מנהלי איכות סביבה

נושאי קיימות ואיכות סביבה מעסיקים מאוד את הרשויות המקומיות בישראל. פני הרשויות, הנשואות כיום לאיכות החיים של התושבים ולסביבת חייו הקרובה, שמות דגש מיוחד על ההגנה על הטבע, השמירה על איכות האוויר, המים והקרקע, השמירה על הצומח ובעלי החיים, על הקשר וההשלכות של איכות הסביבה לאיכות החיים והבריאות האישית… ועוד. בתוך כך, חברות וגופים רבים עוסקים בפיתוח טכנולוגיות ומידע שיסייעו לרשויות בהתמודדות עם האתגרים שסביבת החיים בעולם משתנה מציבים בפניה, ומציגים מודלים ניהוליים שיקלו על הרשויות בביצוע משימותיה.

כל אלה ועוד עומדים על סדר יומם של מנהלי מחלקות תברואה, פיקוח ואיכות הסביבה, והנהלת האיגוד שלהם מקיימת בכל שנה מפגשים מקצועיים, השתלמויות ודיונים בעלי משמעות לעבודתם בתחום הקיימות ואיכות הסביבה. בשבוע שעבר אירחה אשדוד את פורום המנהלים ליום פעילות ארוך, מעשיר ומהנה, בדגש סביבתי, והציגה בפניהם את העיר ואת הפעילות שמקיימת אשדוד בתחומי הסביבה.

במסגרת ההשתלמות, ערכו המנהלים סיור ברחבי העיר אשדוד ופגשו אנשי מפתח מתחומים שונים. בגבעת יונה הם יכלו לערוך תצפית על הנוף האורבני והתעשייתי, לעמוד על המפגש בין העיר, הנמל, אזורי התעשייה והים וזכו להדרכה מרתקת של גב' לילי כנפי – תושבת אשדוד המתנדבת בחברה לתיירות. כנפי סיפרה על ההיסטוריה של אשדוד, הקמת העיר והנמל, על מבנה הרובעים הייחודי של העיר ועל ההיסטוריה של גבעת יונה.

דר' ענת רוזן, מנכ"לית איגוד ערים לאיכות הסביבה אשדוד חבל יבנה, סיפרה על הפיקוח והאכיפה על אזורי התעשייה, על האתגרים הסביבתיים שהאיגוד מתמודד איתם וכיצד הופחתו ריכוזי המזהמים באופן משמעותי. בהמשך, ערכה הקבוצה סיור בפארק נחל לכיש ושמעה על האתגרים של העיר בשמירה על איכות מי הנחל.  מר יעקב פלאצ'י מנהל אגף רישוי עסקים ואיכה"ס, הציג את מה שעושה העירייה בנדון, דיבר על פעילותה של המחלקה לאכיפה סביבתית ועל פיתוח טבעת הטבע העירוני כנושא הזוכה יותר ויותר לתשומת לב.

בביקור המרתק שנערך במרכז החינוכי "הדולפין והים", שמנוהל ע"י עמותת מחמ"לי וממוקם בבית ספר אורט ימי, הם פגשו את דר' אביעד שיינין ונוי כפיר שחשפו בפניהם את עולם הדממה ואת האתגרים בשמירה על היונקים הימיים בים התיכון. לאחר מכן עשו אתנחתא קצרה ובעזרת טכניקת הדימיון המודרך הם יכלו לחוות חיבור לטבע ולסביבה בשפך נחל לכיש, אותה העבירה גב' ימית הוניקמן פרץ, מנהלת מח' איכה"ס.

את הסיור העירוני הם חתמו בחוף באר שבע, החוף הדרומי של אשדוד, שם הם התקבלו בברכה ע"י מר אבי יצחק, מנהל אדמיניסטרטיבי של אגף החופים, וקיבלו ממנו סקירה על הפעילות בחופים עם הפנים לקהילה, על מערך ההצלה הימית והפרויקט האוסטרלי, על חופי הזהב של אשדוד המתהדרים ב"דגל כחול" – התקן הבינלאומי לחופים איכותיים.

איגוד מנהלי התברואה, הפיקוח ואיכות הסביבה, רואה חשיבות עליונה בפיתוח ההון האנושי, בהתמקצעות המנהלים באמצעות השתלמויות, בקיום תערוכות חשיפה לטכנולוגיות חדשניות, ביצירת מפגשים מקצועיים להחלפת מידע והפרייה הדדית, בשיפור כישורי הניהול וריכוז הצרכים של המנהלים ולפיכך חושף את מנהליו לדרכי עבודתן של רשויות שונות. הביקור באשדוד היה מקצועי, מעשיר ומועיל מאוד וצייד לא מעט מנהלים בכלים חדשים. מנהלים שזו להם פעם ראשונה באשדוד לא הסתירו את התפעלותם מהעיר ומהיכולות הארגוניות והתפעוליות שהיא הציגה.

 

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*

צהוב