אישור עבודה בגובה

אישור עבודה בגובה

אישור עבודה בגובה הוא דבר חשוב וקריטי מאד בכול הקשור לבטיחות עובדים, והוא חובה לכל מעסיק על פי התקנות לבטיחות בעבודה (עבודה בגובה), התשס"ז -2007. חשוב מאד, גם כדי לשמור על החיים שלהם, שזה כמובן הדבר החשוב ביותר, אבל גם כדי להבטיח תקינות עבודה, והמשך קיום העסק בצורה איכותית, מקצועית, מוסרית וכמובן שוב, בטיחותית. כשמדובר בחיי אדם – בין אם העובדים, בין הפועלים, ובין עוברי אורח שיכולים להיפגע חלילה מהליך העבודה, חשוב מאד שיהיה לכל עובד בעסק אישור עבודה בגובה, שאומר שהוא יודע מה הוא עושה, שהוא למד, ומבין את הסכנות ודרכי העבודה הרצויות. אסור לאף מעסיק להעסיק עובד בעבודות גובה ללא אישור עבודה בגובה.

אישור עבודה בגובה – מי נותן אותו

אישור עבודה בגובה ניתן על ידי משרד העבודה, והוא בדרך כלל מתקבל לאחר קורס פרטי אצל חברות שקיבלו אישור להעניק אותו. כלומר לא לומדים אצל שלוחה של הממשלה, אלא אצל עוסק שמורשה להעניק הדרכה ואת התעודה. זה מפוקח, כאמור, על ידי הממשלה. אישור עבודה בגובה דורש הדרכה של מספר שעות, תרגול ומענה על שאלות – על מנת שאפשר יהיה לאשר שאותו עובד כשיר לעבודה בגובה, כי הוא מודע לסכנות, הוא יודע את טכניקות העבודה ובעיקר יודע ממה להימנע ואיך לעשות זאת.

לכמה זמן אישור עבודה בגובה תקף

בדרך כלל אישור עבודה בגובה הוא דו שנתי, אבל יש מקרים בהם הוא קצר יותר, בין שלושה חודשים לשנה. תלוי בסוג העבודה, בסוג החברה אליה פניתם לקבל את הרישיון, ועוד. לאחר פקיעת הרישיון יש צורך בחידושו, על ידי הדרכה נוספת בתשלום כמובן. פעמים רבות ילמד העובד שוב את אותו הדבר ו/או רק יאלץ לענות על שאלות שאותן בוודאי יפתור בקלות אם זוהי הפרקטיקה שלו, ופעמים רבות יאלץ לעשות הדרכה של ממש מחדש. ישנם כללים לחידוש אישור עבודה בגובה.

מהם הכללים לחידוש אישור עבודה בגובה ומהם התנאים לקבלת אישור עבודה בגובה

  1. מדובר על עובד מעל גיל 18
  2. לעובד כוונה להוציא אישור, ו/או מטרת הקורס היא חידוש הרישיון הקיים – רענון
  3. לעובד אין היסטוריה של סמים, אלכוהול, בעיות נפשיות, או היסטוריה פלילית שיכולים לסכן את העובדים שלידו או עוברי אורח

חברת עידן בגובה הדרכות עבודה בגובה מתמחה במתן התקנות לא קובעות מהי ההכשרה שנדרשת לעובד, ולכן חשוב מאד לקחת אחריות כמעסיק. כאמור, לאחר שנתיים על המעסיק להבין עם מי הוא מתעסק ומיהו אותו אדם שהזמין לעבוד אצלו. אנא קחו בחשבון כי אישור שפג תוקפו יותר משנה, לא ניתן לחידוש. יש צורך לעבור בהדרכה חדשה מאפס, כמו שהזכרנו למעלה. לכן זוהי פנייה למעסיקים: אנא העסיקו רק אנשים איכותיים, בוגרים ומקצועיים שיש להם שיקול דעת ואחריות – עבודה בגובה היא דבר מסוכן מאד.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*