צהוב

אטרקציות במונטנגרו

אטרקציות במונטנגרו

מונטנגרו עדיין נחשבת לפנינה תיירותית שרבים מגלים אותה לראשונה רק כיום. זוהי מדינה הקטנה המושכת אליה תשומת לב רבה, ואילו מבקרים רבים סוגרים דילים מבעוד מעוד. למדינה זו יש קו חוף מרשים הכולל עיירות קטנות ובתי אבן לאורכו. בשעות הערב, משתקפים מי הים בצבעי טורקיז, תוך יצירת מראה קסום ורומנטי, מול קו החוף ניצב חלקה האדריאטי של המדינה, בו הרים גבוהים – בהשראתם נגזר שמה של המדינה. להלן נרחיב מעט בעניין אטרקציות במונטנגרו.

העיר העתיקה השוכנת לחופה של מונטנגרו זוהי קוטור – עיר הנכללת ברשימת נכסי התרבות לשימור של אונסק"ו. עיר זו יוצרת אווירה הרפתקנית וכבר מהדקות הראשונות יחושו המבקרים בה כאילו חזרו בזמן והגיחו אל עולם של מלכים, ארמונות ושודדי ים. בעיר תקבלו הזדמנות לתור את הסמטאות הצרות, לבקר במבצרים וארמונות משפחתיים, לגלות כיכרות קטנות ושערים מבוצרים, והרבה מעבר לכך.

בעיר העתיקה יש שפע של בתי קפה ומקורות לאוכל מקומי טוב. מיטבי לכת? תשמחו לדעת על קיומו של שביל אבן המוביל למצודה שבקצה ההר ממנה נשקף נוף מהפנט על העיר העתיקה. ניתן גם לטפס מחצית מהדרך לכנסייה שעל מרגלות ההר, בהליכה הנמשכת 40 דקות. מפרץ קוטור ניתן לחציה בנסיעה או במעבורת ולהגיע ממנו לעיר קוטור, או לעיר הציורית השכנה, פראסט. מול העיר פראסט ישנם שני איים: אחד טבעי ובו מנזר עתיק ואילו השני זהו אי מלאכותי ובו כנסייה שנבנתה במאה ה-17. המסורת שבהטלת סלעים סביב האי מיועדת לשם הרחבת שטחו – מה שמתרחש על לימינו.

בודווה זו העיר הגדולה ביותר על קו החוף של מונטנגרו. בשונה מקוטור, ששומרת על צביונה ההיסטורי והעיר העתיקה המרשימה שלה, הרי שבודווה מתאפיינת כנקודת עניין מודרנית תיירותית, הכוללת מלונות גדולים וחופי רחצה מוכרזים רבים.

מומלץ לבקר בסיטאדל – המצודה העירונית בה ספרייה מרשימה ונוף על המפרץ. המקום השני הוא מסלול הליכה לצד חומות העיר. דרומה מבודווה ניצב סווטי סטפאן – אתר נופש יוקרתי המתאפיין באינטימיות ושקט, כמו גם במפרצים חוליים יפהפיים. ערים נוספות בהן מומלץ לבקר על קו החוף: אולצ'יניי, באר ופטרובאץ', שבהם חופים מרשימים.

הדרכים המפותלות מובילות את המבקרים לשמורות טבע מהממות הנחשבות לאחד מהאזורים היפים ביותר ביבשת האירופאית. הרי מונטנגרו מושכים אליהם בעיקר חובבי פעילויות אקסטרים ושטח, לרבות טיולי ג'יפים. בשטחים אלו ניתן ליהנות מנופים פראיים, נהרות ואגמים ויערות סבוכים.

אם כבר הגעתם עד למונטנגרו אל תפספסו ביקור בשמורת ביוגרדסקה גורה – יער התחום על-ידי נהרות וים, בו גדלים למעלה ממאה סוגי עצים, שחלקם מתוארכים ל-500 שנים אחורנית ולמעלה מכך, שנשמרו על-ידי חזונו של ניקולה, מלך מונטנגרו, להגן על היער למען הדורות הבאים.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*

צהוב