אופיר לסרי מציע: כבוד אחרון לניצולי שואה

אופיר לסרי מציע: כבוד אחרון לניצולי שואה

חבר מועצת העיר מסיעת 'אשדוד תנצח' עו"ד אופיר לסרי הגיש לראש העיר ד"ר יחיאל לסרי הצעה לסדר יום לקראת ישיבת מועצת העיר הקרובה לפיה עיריית אשדוד תעניק כבוד אחרון לניצולי שואה שהם עריריים בני העיר, בין היתר על ידי השתתפות של נציגות בכיר מטעם מועצת העיר שתצעד אחר מיטתם במסע הלוויה, הדפסת מודעות אבל והפצתם, וסיוע בסידורי הלוויה הקבורה וימי השבעה.

בנימוקי הצעתו מעלה עו"ד לסרי טיעונים להצעתו, המרכזי שבהם הוא, כי באשדוד מאות ניצולי שואה עריריים אשר חיים בגפם ללא בני משפחה וללא שארי בשר שיוכלו לדאוג לכבוד אחרון לניצולים אלה, לרבות סידורי הקבורה והלוויה, וארגון ימי השבעה על כל הכרוך והמשתמע מכך.

לדברי עו"ד לסרי, "לכולנו הזדמן לא פעם לקרוא או לשמוע דרך אמצעי התקשורת על קריאה ברשתות החברתיות להגיע ללוויה של ניצול\ת שואה שלא הותירו אחריהם בני משפחה, קריאה הנובעת מתוך חשש שלא יהיה מניין בהלוויה, קריאות שלרוב מאות נענים להם. כנבחרי ציבור המחויבים להעניק חיים בכבוד לציבור ניצולי השואה המתגורר בעיר, עלינו, ביו היתר, להעמיק בסיפור חייהם הטראגי כדי שהוא לא ישכח מאיתנו לעולם, ולשלוח מסר לדורות הבאים ולילדי העיר, לפיו, חינוך באמצעות מעשים הוא השיעור הטוב ביותר".

במכתבו מבקש עו"ד לסרי ממועצת העיר לקבל את ההחלטות הבאות, תוך ציון מועד הביצוע:

1) עיריית אשדוד באמצעות אגף הרווחה תאתר את ניצולי השואה העריריים המתגוררים בעיר מתוך מאגר הנתונים אשר קיים ברשותה, ומתוך מאגרי מידע של גופים וולונטריים נוספים בעיר, ותנהל מאגר מידע שיכלול מידע כללי, מקום מגורים, וכיוצ"ב.

2) ימונה אדם אחראי מתוך העירייה שתפקידו יהיה לתאם מול המועצה הדתית, שבקרות, חלילה, אירוע של נפטר\ת ניצול\ת שואה, ידאג לתיאום סידורי קבורה ולוויה מלאים ולהשלמת סכומים נוספים שידרשו מתקציב ייעודי שיועמד על ידי העירייה למטרה זו, על פי אמות מידה שיקבעו למימון סידורי קבורה/הסעה/מצבה/הדפסה מודעות אבל, ארגון ימי השבעה, הקמת אוהל מנחמים, ציוד נדרש וכיוצ"ב.

3) יקבע כי בהלוויה של ניצול\ת שואה ערירי\ת ישתתף גורם רשמי מטעם הרשות המקומית ויחלוק בשם הרשות כבוד אחרון לנפטר\ת. שיבוץ נבחרי הציבור, לרבות, ראש העיר, ממלאי מקומו, סגניו, משניו, וחברי מועצת העיר יהיה לפי סדר רץ.

4) העירייה תפרסם מודעות אבל ב-2 עיתונים מקומיים עם סיפור רקע על הנפטר\ת באמצעות מחלקת הדוברות של הרשות.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]
פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*